tekst alternatywny

~Myśl tygodnia~

"Żebym zrozumiał innych ludzi inne języki inne cierpienia" - Zbigniew Herbert

Nowe Artykuły:

LICZBA WEJŚĆ:

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

"Moje ego, a świat"

   Wiem, że to czytasz. Masz tylko chwilę by zdecydować czy kontynuować tę czynność. Zastanów się dobrze...Wybrałeś, popieram Twoją decyzję. Oznacza to, że jesteś bardzo ciekawy świata, a przede wszystkim ciekawy poznania samego siebie.

   Nie od dziś ludzie robią coś ponad swoje pragnienia, ponad możliwości, ponad wszystko. Przełamują pewną barierę w niewiadomym celu. Zastanów się. Dziś minęło około 2/3 miesiąca. Ja poszukujący, ciekawy człowiek prezentuję Tobie swoją interpretację świata, ludzkiego ego. W tym celu posłuży mi artykuł, który do dziś "siedzi mi w głowie". Jednak zanim wtajemniczę Ciebie drogi czytelniku, odpowiedz sobie na te pytania. Umiesz wydzielić granice swojego umysłu ? Albo potrafisz ocenić możliwości swoich zdolności w kreacji własnego ego ? Zapewne odpowiedzi są różne, nie koniecznie zgadzają się z waszym "prawdziwym ja". W bardzo nietypowy i mało dosłowny sposób, zdajesz sobie właśnie sprawę z tego, iż często podejmując decyzje "wyjeżdżasz na skrzyżowanie", gdzie po mimo swojego wyboru, po dłuższym zastanowieniu nie wiesz czy to prawda w 100 %.

 Czy robimy to specjalnie ? A może umysł próbuje coś ukryć. Chce żebyśmy go odkryli. Według artykułu z jednej z moich ulubionych czasopism, "Ja-to rodzaj strategii". Jest wiele okresleń naszego ego i jego działań, jednak przyjmijmy to za punkt odniesienia w kolejnych rozwarzaniach. Według psychologa Jim'a Green'a to medytacja jest drogą do regulowania, wprowadzenia zmian i odrzucenia "fałszywego ja". Z własnego doświadczenia wiem, że świat dookoła nas zatruwa nam umysły, karmi nas tanią papką, pokręconej rzeczywistości. Czy chcecie biec w wyścigu szczórów ? Dziwię się wam jeśli tak. Uwierzcie w siebie. Jeśli tylko zechcecie możecie zmienić siebie a przy tym świat. Siła i władza jest w Tobie, w Nas, w każdym z Nas. Wystarczy chcieć. Widząc to całe zło nie możesz jednak odwrócić się plecami do reszty ludzi. Przytaczając słowa Ojca Johna Mainsa: "Medytacja tworzy wspólnotę", a medytacja jest jedyną drogą do osiągnięcia tego celu. 

  Nie musisz dosłownie odbierać tych słów. Przemyśl i weź tylko to co uważasz za słuszne. Nie zapomnij, Twój mały krok ku osiągnięciu dobra, to wielki krok dla społeczeństwa.

Jako suplement polecam Tobie "MEDYTACJA - DLA KOGO? PO CO? JAK?" dostępne w sklepie internetowym Charaktery: KLIK


                                                                                                                    P.E.K. 

Write a comment

Comments: 0