tekst alternatywny

~Myśl tygodnia~

"Żebym zrozumiał innych ludzi inne języki inne cierpienia" - Zbigniew Herbert

Nowe Artykuły:

LICZBA WEJŚĆ:

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

„Nexus”, nr 86 (6/2012) - "Czy globalne ocieplenie to ściema ?!"

 

 

     Przez wiele lat żyłem w przekonaniu, że wszystko co podają książki, szczególnie podręczniki szkolne, to niepodważalna prawda… teraz wiem, że nie musi to być ponieważ piszą to zwykli ludzie, którzy czerpią wiedzę z literatury pisanej przez ludzi, a ci wszyscy autorzy książek kierują się odkryciami również tylko LUDZI.

Jedną rzeczą jaka wydawała mi się oczywista to sprawa globalnego ocieplenia. Czytając którąś książkę historyka i podróżnika Davida Hatchera Childressa dowiedziałem się o tym, że podobno pokrywa na Antarktydzie powiększa się i przybywa jej co roku. W tym tygodniu do moich rąk dotarł wkońcu nowy, 86 numer Nexusa a w nim jak zawsze „Wieści z globalnej wioski”. Na stronie 6 i 7 umieszczony został krótki arytykuł pod tytułem „Niewygodna prawda – Zagadka globalnego ocieplenia”. W podanym tekście znalazła się wypowiedz m. in. Jamesa Lovelocka, który należy do najbardziej znanych osób zajmujących się zagadnieniem globalnego ocieplenia a, który zmienił swoje podejście do tego problemu. W jednym z wywiadów powiedział słowa Pomyliłem się… po czym dodaje, że obecnie powinniśmy znajdować się w połowie drogi do usmażenia świata a temperatura pozostała prawie taka sama. Według inforamcji historycznych w średniowieczu również zaistniało globalne ocieplenie, jeśli to prawda to co je spowodowało? Czy globalne ocieplenie faktycznie powoduje CO2? Mało tego, przez wiele lat ocieplenie średniowieczne ziemi było skrupulatnie ukrywane lecz najnowsze dowody jasno nam mówią o tym, że średniowieczny okres ocieplenia był nawet większy od obecnego. Czy była to zwykła pomyłka? Może tak ale jeśli nie to kto i po co ukrywał takie fakty? Prowróćmy jednak jeszcze raz do faktów obecnego klimatu. Powszechnie mówi się że pokrywa lodowa na biegunie północnym topi a wynikiem tego jest podwyższenie się poziomu oceanów. Tempo w jakim rośnie wysokość wody po mimo to jest zaskakująco małe. Z danych wynika, że w ciągu stu lat poziom wody podważszy się o… 3,3 centymetry. Nie wygląda to na katastroficzną wersje z filmu sci-ficion, w której wieżowce Nowego Jorku są do połowy w wodzie. Z czego to wynika? Wynika to z tego, że w dużej mierze pokrywa arktyczna jest redukowana przez pokrywe antarktyczną ponieważ Antarktyda oziębia się.

PAMIĘTAJ, NIE UFAJ ZANADTO NIKOMU, to TY musisz zbierać informacje z wielu źródeł i to TY musisz myśleć i analizować. Niesety wiele osób swoją wiedzę opiera jedynie na mass mediach nie sprawdzając jej i przyjmując ją za prawdę absolutną. Nawet osoba o czystych intencjach może się zawsze mylić. Dlatego, każdy musi polegać na sobie ale jeśli się tego podejmuje musi być otwarty na wiele możliwości i wiele wersji prawdy.

 

Sedrik MadanTen numer jak i wiele innych dostępne do kupienia na: KLIK                       

 

               

Write a comment

Comments: 0